Жизнь

Психолог дала поради тим, хто боїться повертатися до України

Фахівець рекомендує прийняти страх, щоб його збалансувати, тобто поставити щось на противагу.

Деякі українці, які виїхали за кордон через російську війну, бояться повертатися до рідної країни під час бойових дій. Про те, як подолати цей страх, розповіла практикуючий психолог і телеведуча Юлія Зорій, повідомила виданню ГОРДОН прес-служба каналу ICTV.

«Життя за кордоном — це випробування, яке під силу не кожному, тому що всі ми різні, по-різному реагуємо на подолання труднощів. І частина переселенців вже повернулася додому. Як би не було страшно та небезпечно в Україні, але вдома їм легше, ніж за кордоном. Цілком нормально боятися повернутися в країну, де йде війна, є обстріли, щодня гинуть люди і жодне місто не застраховане від вибухів. Враховуючи всі жахи, які люди пережили, виїжджаючи з України, їхня тривога абсолютно виправдана», — зазначила експерт.

За її словами, страх — це механізм захисту, який закладено в людині як базове налаштування. І його неможливо викреслити, просто сказавши: «Не бійся».

«Потрібно запитати себе відверто: «А чого саме я боюся?» Відповіддю може бути: потрапити під обстріл; почути сирену і бігти в укриття; страх дороги у разі екстреного виїзду за кордон. Напроти кожного пункту слід написати варіант дій. Наприклад, якщо ви боїтеся сирени, що сигналізує про небезпеку, потрібно дізнатися, де є найближче укриття, і запропонувати близьким спускатися туди разом. Потрібно ділитися емоціями із близькими, які вас підтримують. Це допоможе розвантажити психіку. Щоб ухвалити рішення, чи повертатися в Україну, потрібно зважити всі за і проти. Якщо цінність бажання повернутися, незважаючи на всі небезпеки, вища за страх, слід прийняти певне рішення. Якщо ж страх надто великий, краще поки що залишитися в безпечнішому місці», — рекомендує психолог.

Нагадаємо, раніше експерт перерахувала речі, які потрібно робити під час війни задля збереження свого психологічного стану в нормі.

Психолог розповіла, як подолати моральне виснаження під час війни


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЄС організує військову тренувальну місію для України

СюжетВійськові навчання Схід-2022: друзі Росії демонструють зброю

СюжетЧи вплине війна РФ в Україні на боротьбу за Арктику

СюжетЯк в українських школах прощаються з російською культурою

Источник: korrespondent.net