Знаменитости

Створена ШІ картина перемогла у конкурсі мистецтв

Це неабияк роздратувало дійсних художників. Митці мають побоювання, що їхню працю витіснять машини.

 
Витвір мистецтва, створений штучним інтелектом, посів перше місце на Державному конкурсі образотворчого мистецтва. Переможцем у цифровій категорії на Ярмарку штату Колорадо стала робота Джейсона Аллена Theatre D’opéra Spatial (Просторовий театр опери), пише Vice.
 
На картині зображено дивну сцену, яка виглядає так, ніби вона з космічної опери. Втім, створює враження, нібито це по-мистецьки намальована картина. Класичні фігури у залі в стилі бароко дивляться крізь коло ілюмінатора на залитий сонцем і осяйний краєвид.
 
Картину намалювала програма штучного інтелекту під назвою Midjourney. Аллен використовував її підказки, але не малював цифровим пензлем. Але навіть це призвело до суперечки. Творчі художники й ентузіасти звинуватили автора у тому, що він прискорив смерть творчих професій.
 
«Ми спостерігаємо, як смерть артистизму шириться на наших очах. Якщо творчі робочі місця не захищені від машин, то навіть висококваліфіковані робочі місця можуть застаріти. Що ми матимемо натомість?» – стверджували художники.

TL;DR — Someone entered an art competition with an AI-generated piece and won the first prize.

Yeah that’s pretty fucking shitty. pic.twitter.com/vjn1IdJcsL

— Genel Jumalon ✈️ Nan Desu Kan (@GenelJumalon) August 30, 2022

 
 
Водночас, за словами Аллена, його внесок відіграв важливу роль у створенні відзначеної нагородами картини.
 
«Я вивчав спеціальну підказку, про яку повідомлю згодом. Я створив сотні зображень з її використанням, і після багатьох тижнів гнучкого налаштування та редагування своєї роботи я обрав три найкращі і роздрукував їх на полотні за допомогою Gigapixel AI», – зазначив автор.
 
Також він сказав, що ті, хто напалися на нього із критикою, судять про мистецтво за методом його створення, і додав що, зрештою, світ мистецтва визнає мистецтво, створене ШІ, як окрему категорію.
 
«Що, якщо подивитися на усе це за іншої крайності, що якщо художник задіяв трудомістку і надскладну серію обмежень, щоб створити витвір – скажімо, він створив своє мистецтво, звисаючи головою донизу й зазнаючи шмагання під час малювання? Чи потрібно роботу цього художника оцінювати інакше, ніж роботу іншого художника, який створив такий самий твір за нормальної працездатності? Я знаю, що зрештою із цього вийде: вони просто мають намір створити категорію Мистецтво штучного інтелекту, представником якої я є для такого стану речей», – додав він.
 
Аллен ще раз наголосив на людському факторі, що є необхідним для написання роботи.
 
«Я створюю зображення за допомогою MJ, роблю паси за допомогою Photoshop і підвищую масштаб за допомогою Gigapixel. Я не зупинюся зараз. Ця перемога тільки зміцнила мою місію», – заявив художник.
 
Нагадаємо, кліп на легендарну пісню культового рок-гурту Гражданская оборона під назвою Всё идет по плану, який виконав покійний музикант Єгор Лєтов, створили за допомогою нейромережі Midjourney.
 
Нейросеть Midjourney зобразила перемогу України у війні з Росією

 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net